• Novodobá história školy v Ivanke pri Nitre sa začala písať po 2. svetovej vojne, keď bola zriadená Stredná škola. Od septembra 1953/54 sa škola premenovala na 8-ročnú Strednú školu v Ivanke pri Nitre.  V roku 1960 bola premenovaná na Základnú deväť ročnú školu. Na konci sedemdesiatich  rokov sa s novou koncepciou menil názov školy na Základná škola. 1. septembra 1968 Pozemné stavby Nitra odovzdali do užívania pavilón 1. - 5. ročníka, 1. októbra 1968 pavilón 6. - 9. ročníka.

V roku 2011 prebehla rekonštrukcia školy. Vymenili sa okná, prerobili sa sociálne zariadenia, budovy sa zateplili a urobila sa nová fasáda.

Na škole máme zriadené odborné učebne:

- jazyková učebňa pre 1. - 4. ročník

- jazyková učebňa pre 5. - 9. ročník

- učebňa informatiky

- učebňa fyziky a chémie

- školská dielňa

- kuchynka

Súčasťou areálu školy je školská kuchyňa a jedáleň, telocvičňa a multifunkčné ihrisko.

Krásne prostredie školy dopĺňajú drevené altánky, ktoré žiaci využívajú na oddych počas prestávok.