• ENGLISH FUN DAY

• Naša škola sa po prvý krát častnila okresného kola zábavnej jazykovej súťaže „ENGLISH FUN DAY“, ktorá sa uskutočnila v CVČ Domino v Nitre. Do súťaže sa zapojili žiaci ôsmeho ročníka Andrea Torzewská, Adela BaginováMartin Srnka. Žiaci museli prejsť cez viaceré stanovištia v niekoľkých miestnostiach, ktoré boli zaujímavo a tematicky vybavené a museli vyriešiť rôzne vedomostné úlohy zábavnou formou. Čakali ich úlohy Harryho Pottera, vyriešenie prípadu Sherlocka Holmesa a iné. Žiaci strávili príjemné dopoludnie plné zábavy. Súťažiacim ďakujeme za reprezentáciu a tešíme sa na súťaž opäť na rok.

• Vybíjaná

• Naše žiačky z II. stupňa sa zúčastnili Majstrostiev okresu vo vybíjanej na ZŠ Fatranská v Nitre.

Dievčatá vybojovali z 8 škôl pekné 3. miesto.

Gratulujeme.

• Sokoliari

• V rámci Dňa Zeme si žiaci na I. stupni mali možnosť pozrieť ukážku sokoliarov.

• Čítame pre radosť

• V rámci rozvojového projektu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, sa nám podarilo získať financie na nákup kníh pre prvočitateľov. Nové knižky konečne dorazili a deti z nich mali naozaj veľkú radosť. Je dôležité posilniť pozitívny vzťah ku knihám a čítaniu a budovanie čitateľského sebavedomia u detí a mladších žiakov vytváraním triednych knižníc.

Tak do čítania, priatelia.

• Deň narcisov

• 18. apríla v Deň narcisov sme pripnutím jarného kvietku - narcisu finančne podporili verejnú zbierku Liga proti rakovine. Naša škola sa aj tento rok dobrovoľne zapojila do tejto verejno-prospešnej akcie. Vybraní žiaci deviatej triedy boli rozdelení do dvoch skupín. Jedna skupinka vykonala zbierku v obci pri COOP Jednote a druhá v škôlke a škole. Spolu sme do zbierky prispeli sumou 604,20 eur.

Srdečne ďakujeme všetkým, ktorí prispeli na dobrú vec.

• Exkurzia - VIII.A trieda

• Exkurzia ôsmakov v sklárňach RONA v Lednických Rovniach - v Drotárskom múzeu Jozefa Holánika Bakeľa v Dlhom Poli u majstra ľudovej umeleckej výroby pána Šeríka - Budatínsky hrad.

• Olympijský odznak všestrannosti "OLOV" - krajské kolo

• Krajské kolo OLOV sa konalo v Zlatých Moravciach. Súťaže sa zúčastnilo 40 škôl z Nitrianskeho kraja. Súťažilo sa v družstvách, každé družstvo bolo tvorené žiakmi 6. až 9. ročníka - jeden chlapec a jedno dievča.

Súťaž prebiehala v piatich disciplínach:

1) prekážková dráha na čas - naše družstvo dosiahlo 17 najlepší čas

2) skok z miesta - každý žiak mal dva pokusy a z najlepších výsledkov sa spravil súčet, v tomto prípade sme si doskákali na 13 miesto

3) člnkový beh 10x5m - v tejto disciplíne sa urobil súčet časov všetkých členov družstva, dosiahli sme 16 najlepší čas

4) ľah/sed za 30 sekund - súčtom všetkých /brušákov/ sme dosiahli krásne 5. miesto a len 3 /brušáky/ nás delili od 3. miesta v tejto disciplíne

5) skoky cez švihadlo za 1 minútu - všetci skákali ako o život a švihadlo nám prinieslo 10 miesto

CELKOVO, KRÁSNE 10. miesto v kraji.

Výsledok je naozaj výborný. Porazili sme veľké mestské a aj športové školy z celého kraja. Z okresu Nitra sme skončili na 4. mieste zo 14-tich škôl.

• Gymnastický štvorboj

• Gymnastický štvorboj je súťažou 5 členných družstiev žiakov základných škôl.

Aj naši žiaci si zmerali svoje schopnosti v akrobacii, preskoku, cvičení na hrazde a prekážkovej dráhe s inými školami. Dievčatá si to boli vyskúšať prvý krát a išlo im to veľmi dobre.

Chlapci obsadili krásne 3. miesto.

• Kurz korčuľovania

• Počas viacerých hodín sa žiaci našej školy zúčastnili kurzu korčuľovania. Po strastiplnom obúvaní sa deti vyrojili na ľad, kde úplne zabudli na školu a svedomito sa venovali trénovaniu korčuľovania. Trénerov poslúchali a veľa sa toho za tých pár hodín naučili.

• AMFO

• AMFO – Celoštátna postupová súťaž a výstava amatérskej fotografickej tvorby
            Aj tento rok sa ôsmi naši žiaci, amatérski fotografi, zapojili do celoštátnej postupovej súťaže a výstavy amatérskej fotografickej tvorby AMFO. Zo súťaže vzišli dvaja ocenení autori a dvaja autori s čestným uznaním. Všetci postupujú do krajského kola. Fotografické diela budú vystavené v KOS v Nitre od 4. apríla do 25. apríla 2024.

Ocenenie

Andrej Repa - Stará zimná láska, Keď drak stratí hlavu, Spomienky

Laura Švancarová - Pozorovateľ

Čestné uznanie

Dana Čéryová - Lumos, Rozpadávam sa

Adrián Obložinský - Modelka pri obede

Všetkým úspešným autorom srdečne blahoželáme!

• Biblická olympiáda

• V okresnom – dekanátnom kole Biblickej olympiády v Močenku sa naše dvojčlenné družstvo dievčat umiestnilo na 3. mieste.  Danke a Lucke gratulujeme!

• MO vo Floorbale

• Dňa 18.03.2024 sa konalo základné kolo MO vo Floorbale žiakov. Boli sme v skupine so ZŠ - Topoľová, ZŠ Mojmírovce a ZŠ Čeľadice. Do turnaja sme vstupovali s tým, že máme po nejakom čase veľmi dobrý a vyrovnaný tím. Naše šance postúpiť do finále boli sľubné. Neprehrali sme žiadny zápas, ale aj tak nám to na postup nestačilo. V skupine sme skončili o skóre na druhom mieste. Potešila nás hra, veľké množstvo gólov a dobrá zohratosť formácií.

Brankári: Samuel Kóňa, Dominik Valko

Hráči v poli: Samuel Felber, Adrián Obložinský, Dominik Polák, Marício Veszprémi, Patrik Vrábel, Marek Melicher, Nicolo Szabó.