• Olympiáda ANJ - školské kolo

• Výsledky:

- v kategória A1: 1. miesto Andrea Torzewská zo VII.A

- v kategória A2: 1. miesto Nina Bédyová z IX.A

Víťazkám srdečne blahoželáme a držíme im palce v ďalšom kole.

• Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

• Na okresnom kole Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry nás v kategórii C reprezentovala žiačka IX.A triedy Diana Sénášiová, ktorá sa stala úspešnou riešiteľkou.

• Exkurzia: "Spoznávame svoju obec"

• Žiaci 3. ročníka sa v rámci vlastivedy zúčastnili exkurzie vo svojej obci a to konkrétne na obecnom úrade v Ivanke pri Nitre. Privítala ich pani starostka obce. Porozprávala žiakom zaujímavé informácie o dianí na obecnom úrade. Žiaci videli kultúrny dom, sobášnu sálu, matričný úrad či stavebný úrad. Hľadali svoj dom na územnom pláne a zistili, odkiaľ sa hlásia oznamy. Videli, kde pracuje pani starostka a ďalší zamestnanci obecného úradu. Ako pozornosť dostali malý darček a sladkosť. Na záver v mene celej triedy chcem poďakovať pani starostke za túto príležitosť. Veľmi pekne ďakujeme!

• Súťažíme v jazykoch s WocaBee

• Sme prví!!!

Vyhrali sme 1. miesto v okresnom šampionáte!!!

Naša škola (2., 3. a 4. ročník) sa v druhej polovici októbra zapojila do štvrtého ročníka inovatívnej súťaže pre školy Jazykový WocaBee šampionát. Súťažilo sa v jednoduchej online aplikácii na učenie slovíčok s názvom WocaBee.

Žiaci sa v aplikácii učia novú slovnú zásobu vrátane výslovnosti moderným a veľmi efektívnym spôsobom. V súťaži sa hodnotí usilovnosť žiakov v učení cudzích jazykov a kritériom je počet bodov získaných precvičovaním slovíčok. Čím viac žiaci precvičujú, tým viac bodov (za správne odpovede) získajú a viac sa aj naučia. Každá trieda súťaží ako tím, takže v jazykoch sa zlepšujú skutočne všetci.

Žiaci aktuálne súťažia v krajskom kole šampionátu, ktoré začalo 2.11. a končí 9.11.2022

Výsledky okresného kola nájdete tuhttps://www.wocabee.app/sutaz/

A ako sme dopadli?

1. miesto získal 3. ročník

Celkom sa v okrese Nitra zapojilo 98 škôl.

Čo získava 3. ročník za prvé miesto v okresnom kole?

- predĺženie platnosti aplikácie o 2 mesiace + zľava 25 % na objednávku pre triedu

- diplom WocaBee okresné šampióni

- online kurz angličtiny alebo nemčiny v online aplikácii LangBee v hodnote 150 Sk (pre žiakov i učiteľov)

- Kniha „Spojenie navždy“ (SK) od partnera ESET pre učiteľov

Tou najdôležitejšou výhrou však je zlepšenie jazykových vedomostí našich žiakov a ich motivácia k učeniu jazykov, ktoré sú v dnešnej dobe mimoriadne dôležité.
            Sme veľmi radi, že aj na našej škole učíme cudzie jazyky inovatívnym spôsobom, ktorý prináša žiakom skutočné výsledky!

Všetkým žiakom gratulujeme a držíme palce do krajského kola súťaže!

• Testovanie pohybových predpokladov

• Tak ako každý školský rok, tak aj tento sa v mesiaci október na našej škole uskutočnilo testovanie pohybových predpokladov žiakov 1. a 3. ročníka. Chválime našich žiakov za zvládnutie všetkých disciplín.

• Výtvarná súťaž

• Tamara Ladungová, žiačka IX. A triedy sa zapojila do projektu výtvarnej

výchovy pod názvom „Indické bájky očami slovenských detí“.

Tamarkina práca získala 1. miesto v rámci celoslovenskej výtvarnej súťaže.

Víťazke srdečne gratulujeme a prajeme jej ešte veľa úspechov.

• Medzinárodný deň školských knižníc II. stupeň

• Aj tento rok sme si na našej škole pripomenuli Medzinárodný deň školských knižníc. Do rôznych literárnych aktivít sa zapojili žiaci I. aj II. stupňa. Mladší žiaci si vypočuli zaujímavé príbehy odznámych detských spisovateľov v podaní starších spolužiakov a tvorili zaujímavé ilustrácie. Nechýbala ani návšteva školskej knižnice a tradičná tvorba záložiek. Svoje schopnosti si žiaci 2. 3. 4. ročníka zmerali v súťaži Milionár. Pre starších žiakov boli pripravené rôzne aj keď náučné, ale hravé aktivity. Žiaci si tiež uctili štyroch významných slovenských spisovateľov tvorbou plagátov, ktoré dnes skrášľujú priestory našej školy.