• HVIEZDOSLAVOV KUBÍN - školské kolo

• Školské kolo Hviezdoslavovho Kubína (prehliadky v umeleckom prednese poézie a prózy) sa na našej škole uskutočnilo aj tento rok. Žiaci I. a II. stupňa predniesli porote svoje umelecké texty v priestoroch školskej knižnice. Zo školského kola vzišli šiesti postupujúci víťazi. Žiaci postupujú do obvodného kola, ktoré sa uskutoční v Krajskom osvetovom stredisku v Nitre. Všetkým zúčastneným ďakujeme za umelecký zážitok a víťazom srdečne blahoželáme.

1. kategória

1. Štefan Zelovič

2. Jakub Malý

3. Matúš Šuba

3. Simona Bolečková

1. Juraj Krenč

2. Kristína Szláténiová

3. Ján Guzmický

2. kategória

1. Adela Parkányiová

2. Jasmína Radulová

2. Eliška Volšíková

3. Lea Buchalová

1. Dana Čéryová

2. Lucia Lukrécia Lenčéšová

3. kategória

1. Alžbeta Melicherová

2. Lilla Pekarová

1. Matúš Krajčír

• Ypsilon - slovina je hra

• Naši žiaci sa tento rok zapojili aj do zábavnej súťaže v predmete slovenský jazyk a literatúra. Pomocou zaujímavých interaktívnych testov rozvíjali svoju originalitu, tvorivosť a v neposlednom rade aj flexibilitu. Súťaže sa zúčastnilo 16 žiakov, z čoho sa až 11 žiakov zaradilo medzi riešiteľov s úspešnosťou viac ako 80%.

Gratulujeme!

• Olympijský odznak všestrannosti

• Olympijský výbor SR, každoročne vyhlasuje súťaž odznak všestrannosti, kde si žiaci môžu v 6 disciplínach zmerať svoje schopnosti a porovnať sa so svojimi rovesníkmi z celého Slovenska. Doteraz bola táto súťaž určená len pre žiakov 6. ročníka. Tento rok sa súťaže mohli zúčastniť aj žiaci 7., 8. a 9. ročníka. Od septembra sme so všetkými žiakmi absolvovali všetky predpísané disciplíny a výsledky sme zaslali olympijskému výboru. Konečné výsledky boli výborné. Všetci žiaci dostali certifikáty s bodovým vyhodnotením. 48 žiakov získalo aj odznak.

Bronzový odznak získalo 22 žiakov.

Strieborný odznak získalo 17 žiakov.

ZLATÝ ODZNAK získali:

Karolína Malá - 5260 bodov

Liana Pappová - 4450 bodov

Lucia Hořineková - 4400 bodov

Alžbeta Vnučková - 4340 bodov

Nia Vesprémiová - 4260 bodov

Maurício Vesprémi - 5300 bodov

Tomáš Vrábel - 5240 bodov

Samuel Kóňa - 5150 bodov

Všetci sa tešíme zo skvelých výsledkov. Bolo nám cťou stať sa malými olympionikmi.

• ŠKOLSKÁ LATKA 2023

• V škole sa uskutočnila školská súťaž v skoku do výšky. Žiaci súťažili v dvoch vekových  kategóriách, dievčatá a chlapci  zvlášť. Súťaž sa niesla v skvelej atmosfére podporená hudbou a skokani sa navzájom povzbudzovali a vytvárali miestami až búrlivé prostredie. V súťaži si zaskákali aj učitelia, p. uč. Múková a p. uč. Ovečka. Podstatné však boli výkony detí. Víťazstvo nakoniec viselo vo výške 140 cm.

Až do takejto výšky sa dostal a zaslúžene vyhral Patrik BELAN. Gratulujeme.

Umiestnenie:

Mladšie žiačky

1. miesto: Laura ŠVANCAROVÁ

Mladší žiaci

1. miesto: Oliver  AMBERSKÝ

Staršie žiačky

1. miesto: Lucia HOŘINEKOVÁ

2. miesto: Lili BLICKLINGOVÁ

3. miesto: Sára JOŠTOVÁ

Starší žiaci

1. miesto: Patrik BELAN

2. miesto: Tobias GUZMICKÝ

3. miesto: Marek ANDRAŠKO

• Biblická olympiáda

• Školského kola sa zúčastnilo 14 žiakov II.stupňa. Do dekanátneho – okresného kola postupujú prvé tri žiačky:

1. Ninka Bédyová (IX.A)

2. Anna-Mária Škvarková (IX.A)

3. Danka Čéryová (V.A)

Vďaka všetkým zúčastneným. Gratulujeme víťazkám, ktoré nás budú reprezentovať v ďalšom kole.

• Matematická olympiáda

• Matematická olympiáda - domáce kolo