• Učíme sa s Wocabee

• Aj v tomto školskom roku pracovali s aplikáciou WOCABEE žiaci v 2. - 4. ročníku. Online aplikácia WocaBee získala prestížne OCENENIE: Inovatívny čin roka v roku 2022. Používanie aplikácie je skvelou formou na precvičovanie jazyka rýchlo, jednoducho a efektívne. Používanie aplikácie pozitívne ocenili deti i rodičia. Naši štvrtáci využívali možnosť pracovať v aplikácii v piatky v PC učebni. Počas školského roka sa zúčastňovali súťaží organizovanými WOCABEE. V rámci tried sme vyhodnotili najaktívnejších používateľov triedy.

• Pasovanie prvákov za čitateľov školskej knižnice

• Naši prváci sa zúčastnili slávnostnej pasovačky za čitateľov školskej knižnice. Krásny vstup si pripravili žiačky 6. ročníka. Predstavili im zaujímavou formou fungovanie školskej knižnice. Deti aktívne odpovedali na otázky našich princezien. Pani riaditeľka odovzdala každému žiakovi Pamätný list na tento deň. Určite sa už včetci tešia, že vďaka zvládnutému čítaniu si budú môcť v budúcom školskom roku knihy zo školskej knižnice zapožičiavať.

Tak DO ČÍTANIA v budúcom školskom roku!

• Športové aktivity

• V čase, keď už prázdniny klopú na dvere sme sa spoločne stretli pri športe.

Ročníky 6. až 8. si zmerali sily vo vybíjanej zmiešaných družstiev. Každá trieda VI.A, VII.A a VIII.A vytvorili triedne družstvá a turnajovým spôsobom každý s každým bojovali o titul najlepšej triedy vo vybíjanej. Najviac sa darilo VIII.A triede, ktorá vyhrala oba zápasy. Druhé miesto si vybojovali žiaci VI.A a tretí skončili žiaci VII.A.

Ďalšou športovou aktivitou bolo ukončenie športového krúžku cyklo jazdou. Tento cyklo výlet je už tradičnou akciou pre žiakov, ktorí si trúfnu zdolať na bicykli minimálne 20 km. Tak tomu bolo aj tento rok a absolvovali sme spolu 25 km, z toho 4 km rýchlou jazdou na čas. Akcia bola ako vždy ukončená posedením pri slanine s cibuľou a chlebíkom.

• Školský výlet V.A triedy

• Na Ranči u Bobiho v Novom Tekove sme aktívne využili dva dni. Deti si striedali rôzne športové aktivity: volejbal, tenis, ruské kolky, minigolf, bowling, no hlavne plávanie vo vonkajšom bazéne. Sprístupnený sme mali aj gazdovský dvor s priamym kontaktom so zvieratami. Vychutnali sme si nezabudnuteľnú jazdu na voze po okolí ranču, popri rieke Hron, cez dedinu Nový Tekov a späť do areálu ranča. Nielen myseľ bola oddýchnutá aj telo bolo posilnené výbornou miestnou kuchyňou. Deti veľmi ťažko odchádzali domov z príjemného prostredia.

• Školský výlet II.A triedy - Smolenice

• Druháci sa konečne dočkali výletu. Čakala ich cesta do Smoleníc. Cestovali malým mikrobusom. Cestu si deti veľmi pochvaľovali. Cez okná autobusu pozorovali okolitú krajinu. Veľmi príjemnou bola prechádzka prírodou cestou na Smolenický zámok. Cieľom výletu bola návšteva  prekrásnej Včelárskej záhrady. Sprievodca Ondrej svojím pútavým rozprávaním deťom priblížil ako a kde žijú včely. Deti naživo pozorovali život spoločenstva včiel. Mali možnosť vyrobiť si i vlastnú sviečku. Asi pre všetkých bola topka  ochutnávka troch druhov medu. MŇAM! Vyskúšali si aj aké je to nakupovať. V batohoch tak skončili medíky, magnetky, voskové zvieratká a iné darčeky, ktorými chceli potešiť seba i svojich blízkych. Prežili sme prenádherný deň, na ktorý budeme dlho spomínať.

• Školský výlet IX.A triedy

• Naši deviataci sa zúčastnili posledného spoločného výletu v Hrabovskej doline pri Ružomberku.

Slnečné počasie nám dovolilo sa pokochať krásnou okolitou prírodou. Navštívili sme Čutkovskú dolinu a vybrali sme sa aj po Medvedej ceste na Malinô Brdo. Večer sme sa zabavili a strávili príjemné chvíle pri opekačke, pri ktorej si žiaci zatancovali aj zaspievali. Unavení, ale s novými zážitkami sme sa šťastne vrátili domov.

• Olympijský deň v Nitre

• Na futbalovom ihrisku FC Nitra sa uskutočnila akcia venovaná Olympijskej myšlienke k výročiu založenia novodobých Olympijských hier. V areáli tohto športového stánku bolo veľa tradičných aj netradičných ukážok športov. Boli tu vojaci, polícia, záchranné zložky, sokoliari. Na tejto športovej akcii sa ako ambasádori zúčastnili aj naši významní olympionici Nasťa Kuzminová, Elena Kaliská, bratia Žampovci a veľa ďalších športovcov.  Sprievodnou akciou tohto krásneho športového dňa bol aj beh, na ktorom sa zúčastnili aj naši žiaci. Za mladších žiakov pretekali Adela Parkányiová, Liana Pappová, Maurício Veszprémi, Tomáš Víg, Dominik Polák a za starších Lucia Hořineková, Karolína Malá, Patrik Belan, Adrián Obložinský, Samuel Felber. Maurício Veszprémi v behu vyhral svoju kategóriu a zaslúžene si prevzal ocenenie z rúk nášho skvelého lyžiara Adama Žampu. Liana Pappová skončila na výbornom 5. mieste. Súčasťou bohatého programu bola spolu so svojim sokolom a ostatnými sokoliarmi naša Lucka Hořineková.