• Biblická olympiáda

• V okresnom – dekanátnom kole Biblickej olympiády v Močenku sa naše dvojčlenné družstvo dievčat umiestnilo na 3. mieste.  Danke a Lucke gratulujeme!

• MO vo Floorbale

• Dňa 18.03.2024 sa konalo základné kolo MO vo Floorbale žiakov. Boli sme v skupine so ZŠ - Topoľová, ZŠ Mojmírovce a ZŠ Čeľadice. Do turnaja sme vstupovali s tým, že máme po nejakom čase veľmi dobrý a vyrovnaný tím. Naše šance postúpiť do finále boli sľubné. Neprehrali sme žiadny zápas, ale aj tak nám to na postup nestačilo. V skupine sme skončili o skóre na druhom mieste. Potešila nás hra, veľké množstvo gólov a dobrá zohratosť formácií.

Brankári: Samuel Kóňa, Dominik Valko

Hráči v poli: Samuel Felber, Adrián Obložinský, Dominik Polák, Marício Veszprémi, Patrik Vrábel, Marek Melicher, Nicolo Szabó.

• Biologická olympiáda - kategória E - školské kolo

• Školského kola Biologickej olympiády kategórie E s podkategóriami botanika, zoológia a geológia online formou sa zúčastnili vybraní žiaci zo 6., 8. a 9. ročníka. Zo všetkých šestnástich súťažiacich sa stali úspešnými riešiteľmi pätnásti. Okresného kola sa môžu zúčastniť z každej podkategórie len prví dvaja  žiaci a to nasledovne:

- z botaniky Danka Čéryová (VI.A), Lilla Pekarová (IX.A)

- zo zoológie Lea Lincmaierová (VIII.A), Andrej Repa (VIII.A)

- z geológie Alexandra Grófová (VIII.A), Annika Zelenayová (VIII.A)

Všetkým súťažiacim gratulujeme a postupujúcim prajeme veľa šťastia!

• Hviezdoslavov Kubín - obvodné kolo

• Naši žiaci sa zúčastnili obvodného kola celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky v umeleckom prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín v Krajskom osvetovom stredisku v Nitre.

Odtiaľ si Adela Parkányiová odniesla 3. miesto v 2. kategórii poézie.

• Lyžiarsky výcvik

• Aj tento rok sa žiaci 8. a 9. ročníka zúčastnili lyžiarskeho výcvikového kurzu v lyžiarskom stredisku SKI Drozdovo. Výcviku sa zúčastnilo 24 žiakov. Viacerí boli úplní začiatočníci, ktorí sa s lyžami oboznamovali, ale aj mierne pokročilí lyžiari, ktorí sa zdokonaľovali vo svojich lyžiarskych schopnostiach. Žiaľ, snehu sme mali menej, ale aj napriek tomu sme lyžovali 4 dni. V posledný deň výcviku si lyžiari zmerali sily pretekmi v slalome, kde každý lyžiar ukázal svoje získané schopnosti a rýchlosť, ktorá rozhodla o víťazoch.

Gratulujeme všetkým žiakom –„ Lyžiarom“!

• Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

• Školské kolo Hviezdoslavovho Kubína (prehliadky v umeleckom prednese poézie a prózy) sa na našej škole uskutočnilo aj tento rok. Žiaci I. a II. stupňa predniesli porote svoje umelecké texty v priestoroch školskej knižnice. Zo školského kola vzišli piati postupujúci víťazi. Žiaci postupujú do obvodného kola, ktoré sa uskutoční v Krajskom osvetovom stredisku v Nitre. Všetkým zúčastneným ďakujeme za umelecký zážitok a víťazom srdečne blahoželáme.

1. kategória

1. Štefan Zelovič

2. Šimon Takáč

3. Olivia Ridrichová

1. Zuzana Čéryová

3. Juraj Krenč

2. kategória

1. Adela Parkányiová

2. Marek Lahučký

3. Lucia Lukrécia Lenčéšová

1. Dana Čéryová

3. kategória

3. Lea Lincmaierová

1. Simona Pilinská

2. Jasmína Radulová

• Ypsilon - slovina je hra

• Naši žiaci sa aj tento rok zapojili do zábavnej súťaže v predmete slovenský jazyk a literatúra. Pomocou zaujímavých interaktívnych testov rozvíjali svoju originalitu, tvorivosť a v neposlednom rade aj flexibilitu. Súťaže sa zúčastnilo 28 žiakov, z čoho sa 11 žiakov zaradilo medzi riešiteľov s úspešnosťou viac ako 80%. Úspešnými riešiteľmi sú: Liliana Burdová, Ema Derková, Hana Gordíková, Mathias Torzewski, Zuzana Čéryová, , Oliver Amberský, Gabriela Opoldová, Adela Parkányiová, Laura Švancarová, Martin Pintér, Alexandra Sénášiová.

Gratulujeme!

• Zdravé varenie

• Na krúžku zdravého varenia žiačky 5.-7. ročníka sa učia pripravovať rôzne „netradičné“ a zdravé jedlá, či iné zaujímavé pokrmy. Žiačky sú veľmi šikovné a v našej školskej kuchynke sa zvŕtajú jedna radosť. Okrem prípravy chutného jedla sa deti učia taktiež zásady bezpečnosti, udržiavanie poriadku pri varení a etiketu stolovania. Na záver si hotové jedlo spoločne zjedia. Držíme sa hesla „Čo si navaríš, to si aj zješ“!

• Olympijský odznak všestrannosti

• Žiaci druhého stupňa od septembra na hodinách TSV plnili disciplíny, ktoré preverili ich schopnosti byť rýchli, vytrvalí a silní. Naši žiaci boli veľmi úspešní. Skoro všetci získali od Olympijského výboru certifikáty. Lepší z nich dostali strieborné a bronzové odznaky. Najlepší zlaté odznaky! Odovzdávanie certifikátov a odznakov malo slávnostnú atmosféru.

Bronzových odznakov: 20

Strieborných odznakov: 9

Zlatých odznakov: 9

Najúspešnejší chlapci:

Samo Kóňa 5490 bodov

Mauriício Veszprémi 4910 bodov

Patrik Belan 4400 bodov

Tomáš Vrábel 4330 bodov

Dominik Valko 4320 bodov

Jozef Antalík 4300 bodov

Najúspešnejšie dievčatá:

Karolína Malá  5010 bodov

Lucia Hořineková 4600 bodov

Adela Parkányiová 4350 bodov

Najúspešnejšia bola 9.A trieda s 12-timi medailistami.

Všetci sme sa spoločne tešili z dosiahnutých úspechov. Ešte raz gratulujeme !

• Florbalový turnaj tried

• Žiaci našej školy si zmerali sily vo florbalovom turnaji tried. Do turnaja vstupovali štyri družstvá. Deviataci, ôsmaci, siedmaci a posledné družstvo bolo tvorené žiakmi z piateho a šiesteho ročníka. V prvom zápase o postup do finále vyhrali siedmaci nad  tímom 5.-6.ročníka. V druhom zápase, ktorý bol vyrovnanejší deviataci vyhrali nad ôsmakmi. Súboj o tretie miesto medzi ôsmakmi a žiakmi 5.-6. ročníka dopadol lepšie pre starších ôsmakov.

Finále medzi siedmakmi a deviatakmi bolo veľmi dramatické až do konca. Na začiatku deviataci gólovo odskočili a zdalo sa, že o všetkom je rozhodnuté, ale v druhom polčase sa siedmaci začali výraznejšie gólovo presadzovať a stav stretnutia postupne vyrovnávali.

Nakoniec sa víťazom stala 9. A.

Poradie:

1. miesto  9.A